خبرگزاری بین‌المللی قرآن " ایکنا" شعبه بوشهر

۞ حامد فکوری خبرنگار قرآنی ایکنا در پایگاه سایبری سربازان امام خامنه ای ۞

خبرگزاری بین‌المللی قرآن " ایکنا" شعبه بوشهر

۞ حامد فکوری خبرنگار قرآنی ایکنا در پایگاه سایبری سربازان امام خامنه ای ۞

مشخصات بلاگ

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

سر آغاز هر نامه نام خداست

که بی نام او نامه یکسر خطاست

برنامه‌ریزى و تاکتیک و اتاق فرمان:
در دفاع مقدس و در همه‌ى جنگهائى که در صدر اسلام، زمان پیغمبر یا بعضى از ائمه (علیهم‌السّلام) بوده است، کسانى که وارد میدان جهاد میشدند، براى تکلیف هم حرکت میکردند. جهاد فى‌سبیل‌الله یک تکلیف بود. در دفاع مقدس هم همین جور بود؛ ورود در این میدان، با احساس تکلیف بود؛ آن کسانى که وارد میشدند، اغلب احساس تکلیف میکردند. اما آیا این احساس تکلیف، معنایش این بود که به نتیجه نیندیشند؟ راه رسیدن به نتیجه را محاسبه نکنند؟ اتاق جنگ نداشته باشند؟ برنامه‌ریزى و تاکتیک و اتاق فرمان و لشکر و تشکیلات نظامى نداشته باشند؟ اینجور نیست. بنابراین تکلیف‌گرائى هیچ منافاتى ندارد با دنبال نتیجه بودن، و انسان نگاه کند ببیند این نتیجه چگونه به دست مى‌آید، چگونه قابل تحقق است؛ براى رسیدن به آن نتیجه، بر طبق راههاى مشروع و میسّر، برنامه‌ریزى کند.

نوزدهم رمضان ۹۲
حامد فکوری
خبرنگار خبرگزاری بین المللی قرآنی (ایکنا)

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
نویسندگان
پیوندها

آیت‌الله موحدی کرمانی؛

روحانیون نقش مؤثری در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند

%d8%b1%d9%88%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%88%d9%86-%d9%86%d9%82%d8%b4-%d9%85%d8%a4%d8%ab%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%be%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%86%d8%af


گروه سیاسی: امام جمعه موقت تهران در مراسم سالروز ورود امام خمینی(ره) و آغاز دهه فجر در بوشهر تصریح کرد: در نهضت امام خمینی، روحانیون بازوی امام بودند اما با این وجود روحانیت به مسیر خود ادامه داد و به پیروزی رسید، امام مردم را آگاه کرده و به مردم ایمان و عشق به شهادت را تزریق کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از بوشهر، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران امروز، 12 بهمن‌ماه در مراسم سالروز ورود امام خمینی(ره) و آغاز دهه فجر که در حسینیه عاشقان ثارالله این شهر برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب درس‌های فراوانی به ما داد، اظهار کرد: امام وقتی احساس کرد امت مسلمان مظلوم واقع شده نهضت خود را آغاز کرد و در دوران طاغوت هیچ چیز از جمله مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و ... اسلامی نبود و نظامی حاکم شده بود که همه موضوعات را از محور اسلامیت خارجی کرده بودند، آزادی بیان نبود و کسی جرأت نمی‌کرد بگوید من مقلد امام هستم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آیا اصلاح بدحجابی از فساد گسترده در زمان شاه سخت‌تر است، تصریح کرد:  فضای کشور برای مقابله با بدحجابی باید تبلیغاتی شود و تبلیغات گسترده برای مقابله با بدحجابی صورت گیرد، نباید فقط به برخورد افراد متدین با بدحجاب‌ها اکتفا کرد و در برخی خیابان‌ها اگر کسی وارد شود فکر می‌کند اینجا اروپاست، این وضعیت بدحجابی زیبنده نیست، لذا باید به فکر راه علاج باشیم. چرا باید ازدواج برای جوانان سخت باشد؟ چرا باید غارت چند هزار میلیارد تومانی اتفاق بیفتد، این امر معلول بی‌خبری مسئولان مافوق است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به مطرح شدن موضوع حمایت از آمران به‌معروف و ناهیان از منکر در مجلس گفت: طرح خوبی در مجلس در مورد امر به‌معروف و نهی از منکر مطرح شده که امیدواریم به‌طور شایسته از سوی نمایندگان مردم در مجلس به تصویب برسد و نیز باید اشاره کنم که امر به‌معروف و نهی از منکر امری ظریف است و باید یادمان باشد امام در مقابل فساد و انحراف در جامعه بی‌تفاوت نبود و در نهضت امام خمینی، روحانیون بازوی امام بودند اما با این وجود روحانیت به مسیر خود ادامه داد و به پیروزی رسید، امام مردم را آگاه کرده و به مردم ایمان و عشق به شهادت را تزریق کرد و به آنان بصیرت داد و فتنه 88 به دلیل عدم بصیرت به وجود آمد و کسانی که فریب خورده و به خیابان‌ها آمدند به دلیل نداشتن بصیرت این کار را کردند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی استان و امام جمعه بوشهر نیز در این آئین با اشاره به اینکه انقلاب ایران یک حرکت ساده در بستر تاریخ نیست بلکه یک تحول عظیم و بنیادی است که نشأت گرفته از بعثت انبیا، دین اسلام، مکتب اهل بیت (ع) برای تحول عظیم در تاریخ و طلوع تمدن جدید به رنگ خدا و اسلام است، بیان کرد: انقلاب اسلامی احیای مجدد اسلام ناب محمدی در تاریخ معاصر به ویژه در عرصه فقه و مدیریت حکومتی است، پیشرفت‌هایی که انقلاب اسلامی برای جغرافیای ملی ما داشته حتی در سطح جهانی، فرصتی وسیع و مناسب می‌خواهد اما مشاهدات عینی انسان و تحولاتی که در جغرافیای ملی و فراملی در این انقلاب می‌بینیم نشان از این دارد که این انقلاب، انقلابی برگرفته از بعثت انبیاست و جوهره این انقلاب اسلام ناب است و تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی طراحان، متفکران اتاق‌های فکر بلوکه شرق و غرب در اندیشه خود هم، این موضوع که انقلابی به رنگ خدا با محتوای دین شکل بگیرد و رژیم مورد تایید شرق و غرب را سرنگون کند، راه نمی‌دادند.


دین‌مداری و ولایت‌مداری تنها راه رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر ادامه داد: ابرقدرت‌ها فکر نمی‌کردند یک انقلاب دینی بتواند معادلات سیاسی و فرهنگی جهان را به هم بزند و در مقابل شرق و غرب توان ایستادگی کند اما این انقلاب پدید آمد و تمامی شاخص‌های اقتصاد اسلامی و ملی را عرضه کرد و اکنون جهان در آستانه تحول عظیم و تمدن نوین به رنگ خداست و دنیا در آستانه شکست اقتدار آمریکا، جهان سلطه و صهیونیست است و دهه فجر روزی است که کفار و تمام جبهه ضد دین را به اقتدار اسلام آگاه کرد، انقلاب اسلامی جان مجدد به محتوای اسلام و تشیع داد و این در پرتو هدایت‌های امام راحل و رشادت‌های مجاهدان راه خدا و مردم عزیز بود.

%d8%b1%d9%88%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%88%d9%86-%d9%86%d9%82%d8%b4-%d9%85%d8%a4%d8%ab%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%be%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%86%d8%af

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه از جبهه دین‌ستیز و اسلام‌ستیز نهراسید، گفت: واجب جامعه انقلابی این است که خشیت الهی داشته باشد ، اگر جبهه اسلام‌ستیز همه چیز داشته باشد ولی به دلیل اینکه خدا ندارند مثل این است که هیچ چیز ندارند و اگر روزی دشمنان اسلامی با انقلاب ما مقابله نکنند باید به خودمان شک کنیم، دشمنان پروژه اسلام هراسی، پیامبر ستیزی را همیشه اجرا می‌کنند.در مذاکرات هسته‌ای نیز اگر طرف مقابل تفاهم‌نامه را امضا کرد دوباره مشکل دیگری را مطرح می‌کند آنها همیشه به دنبال نفی دین اسلام هستند و انقلاب اسلامی اگر بخواهد ماندگار باشد و تمدن جدید را رقم بزند باید دین اسلام و مکتب اهل بیت را حفظ کند و تنها راه رسیدن به اهداف انقلاب، دین‌مداری، اسلام‌مداری، تقوامداری و ولایتمداری است و استان بوشهر افتخار می‌کند تاریخی سراسر ایمان، تقوا، اخلاق، ولایتمداری و مجاهدت را  در کارنامه خود دارد و اکنون با تمام وجود در کنار رهبری ایستاده و از حریم ولایت دفاع می‌کند.


قطع وابستگی‌ها و استقلال کشور از اهداف انقلاب اسلامی ایران بود

مصطفی سالاری، نماینده عالی دولت در استان بوشهر در ادامه  مراسم آغاز دهه فجر با بیان اینکه ورود تاریخی امام موجب تحول مثبت در تمام ابعاد زندگی مردم و جامعه شد اظهار کرد: آزادی، استقلال و جمهوریت و تحقق تمام ابعاد اسلامی یک جامعه با پیروزی انقلاب رقم خورد و این انقلاب تاثیرگذار در دنیا، با رهبری داهیانه امام و پشتیبانی ملت محقق شد و آن چیزی که ملت به دنبال آن بودند شکست استکبار و قطع وابستگی و تعیین سرنوشت خودشان در چارچوب شریعت بود و استقلال همیشه به معنای عدم وابستگی است اما عدم وابستگی به معنی عدم تعامل و مراوده با دیگران نیست و هدف انقلاب اسلامی به مفهوم قطع وابستگی‌ها و مستقل برای کشور سرنوشت تعیین کردن بود، لذا یکی از مصادیق بارز استقلال، اقتصاد مقاومتی است یعنی اقتصادی که نگاه ما را به درون کشور متوجه می‌کند و اگر امروز مفهوم استقلال را معرفی می‌کنیم باید مفاهیم عالیه اقتصاد مقاومتی را که مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند به خوبی پیگیری کنیم.

مصطفی سالاری در پایان با بیان اینکه آزادی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: یکی از مصادیق آزادی در کشور، حضور مردم در تعیین سرنوشت خودشان است و در همین ارتباط امام فرمودند میزان رای ملت است و مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند رای ملت حق‌الناس است و هزینه استقلال نظام، بسیاری از محدودیت‌هایی بوده که به ایران تحمیل شده از جمله آن دفاع مقدس و تحریم‌ها بوده و در تمام ابعاد ملت ایران نشان داده که به اهداف انقلاب پایبند هستند و انقلاب ایران در دنیا پیشرو و پیشگام است و برداشت انقلاب اسلامی ایران از اسلام، برداشتی منطقی و عاری از خشونت است، برداشتی که همه ادیان و تفکرات باید به طور مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی کنند و هدف ما باید این باشد که نظام اسلامی متعالی شود و با کمترین موانع پیش برود و همین که تمام ادیان را می‌پذیریم به دشمنان اسلام نشان می‌دهیم که برداشت منطقی از اسلام داریم.

یادآور می‌شود، مسیر راهپیمایی 22 بهمن در بوشهر از خیابان امام خمینی (ره) از مقابل سپاه مالک اشتر شهر بوشهر به سمت میدان قدس، چهارراه دادگستری و به سمت ساحل خلیج فارسی این شهر خواهد بود و در این آئین اجرای سرود 1357 نفری دانش‌آموزان از برنامه‌های ویژه روز 22 بهمن است.

 • حامد فکوری

نظرات  (۱)

 • احسان جلائی
 • لایک

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی